English E-Posta Öğrenci Bilgi Sistemi EBYS
FEN FAKÜLTESİ
Bölüm Başkanı Mesajı

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümüne hoş geldiniz.

Son yılların en hızlı gelişen bilim dallarından biri olan Moleküler Biyoloji ve Genetik, tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de tıp, farmakoloji, tarım, hayvancılık, endüstri, çevre gibi sektörleri önemli ölçüde etkilemektedir. Üniversitemiz bünyesinde, son teknolojilerin bulunduğu lisans ve yüksek lisans laboratuvarlarında öğrencilerimize moleküler biyolojinin temellerini öğretmekteyiz. Genç ve dinamik öğretim üyesi ekibimizle öğrencilerimizi geleceğe daha yaratıcı, enerjik ve azimli bir şekilde hazırlamaktayız.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü mezunlarına olan talep, bilim dünyasında gerçekleşen gelişmeler sonucunda tüm dünyada ve ülkemizde büyük bir hızla ile artmaktadır. Mezunlarımız yurt içi ve yurt dışındaki araştırma gruplarına katılarak lisansüstü eğitimlerini tamamlayıp akademik kariyer yapabilme olanaklarına sahip olacaklardır. Akademik kariyer düşünmeyen mezunlarımız, hastanelerin moleküler temelli tanı laboratuvarlarında, tüp bebek birimlerinde, ziraat ve veterinerlik alanlarında, gıda ve ilaç sektöründeki Ar-Ge birimlerinde, kalite kontrol ve çevre koruma birimlerinde, GDO tanı laboratuvarlarında ve buna benzer birçok farklı alanda kendilerine çalışma olanağı bulabileceklerdir.

Erzurum Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünü tercih edecek öğrenciler için, rekabetin büyük olduğu bilim dünyasında yarışabilecek bilgi seviyesine sahip olacaklarına ve üniversitemizin bu konuda yol gösterici olacağına gönülden inanmaktayım. Üniversitemizin bu rekabette ön planda olacağına ve bunu da yeterli bilimsel donanımlara sahip mezunlarımız sayesinde başaracağımıza eminim.

 

ETÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı

Doç. Dr. Arzu GÖRMEZ

Dekanın Mesajı

Erzurum Teknik Üniversitesi bünyesinde 2010 yilinda kurulan Fen Fakültemiz, yeni ve öncü olmanin verdigi heyecan ve avantajlarla egitim ögretim hayatina.. DEVAM

Bağlantılar

Sizler için önerebileceğimiz yararlı bir çok bağlantıya burdan ulaşabilirsiniz. Bağlantıların tümü Kurumların resmi web sayfalarıdır... DEVAM

Tanıtım Videosu

Bölüm tanıtım videomuz